NHDELTA Nasıl Çalışır ?

Nhdelta teknolojisi, bitkilerde 2 temel hormonu (oksin ve sitokinin) kontrol etmek için geliştirilmiş yeni nesil taban ve damla sulama gübresidir.

Bitki gelişimi ve verimi iki ana bitki hormonu tarafından kontrol edilir. Standart NPKve Nitratlı gübreler oksin hormonunu arttırıp bitki büyümesini uyarır. Bu apikal baskınlığa yani uç büyümeye, azalan dallanmaya ve kardeşlenmeye, zayıf gövdelere, daha az çiçeklenmeye ve daha az meyve tutumuna neden olur. Bu da düşük verime yol açar.

NHDELTA teknolojisi, bitki büyümesini uyarır ancak oksin ve sitokinin hormonlarının seviyelerini bitkilerde yeniden dengeler. Bunun sonucunda daha fazla kardeşlenme, daha fazla çiçek ve meyve tutumu sağlanır. Köklenme daha güçlü olurken verim artar.

NHDELTA TEKNOLOJİSİ, NH₂'yi pozitif yüklü besleyici bir elementle reaksiyona sokan anyon ve katyon değisimi sonucu oluşan yeni nesil teknolojisidir. NHDELTA teknolojisi, nitrifikasyon ve denitrifikasyon sürecini önler, toprakta azot uzun sure stabil halde kalır,. NHDELTA, NH₂ molekülündeki yükü değistirerek kök bölgesinde uzun süre kalarak kesintisiz şekilde bitkiyi besler. NH₄ olarak buharlaşmayı, NH₃ olarak yıkanmayı önler.

NHDeltaK, ürün kalitesini ve üretimini arttıran ek potasyum içeren stabilize bir azot teknolojisidir. Kök gelişimi ve stress toleransını arttıran NHDELTA K ek potasyum ihtiyacı olan bitkiler için tasarlanmıştır.

NHDeltaK, daha büyük bir kök sistemi oluşturmaya yardımcı oluğu için kuraklık koşullarında büyümeye yardımcı olur.Tuzlu ve pH’ı yüksek topraklarda sorunsuz çalışabilen yeni nesil teknolojik bir üründür.

  • Bitkilerde daha iyi kök gelişimi, daha kısa boğum araları, daha iyi çiçeklenme ve gelişmiş meyve oluşumu sağlar.
  • NHDeltaK bitkide başlangıçtan itibaren daha sağlıklı bir büyüme sağlar.

KULLANIM DOZU

  • Yapraktan uygulama ile 100 lt suya 80-100 cc.
  • 2 uygulama tavsiye edilir.
  • Damla Sulama ile dekara 300-500 cc.
  • 2 uygulama tavsiye edilir.
GARANTİ EDİLEN İÇERİK w/w
Toplam Azot (N) %15
Üre Azotu(N) %13,5
Nitrat Azotu (N) %1,5
Suda Çözünür Potasyum (K) %7

Büyüme

Başlangıçtan itibaren daha sağlıklı büyüme.

Köklenme

Gelişmiş köklenme

Tasarruf

Daha düşük maliyet.

Sürdürülebilirlik

Daha az nitrojen ile daha fazla üretim.