NHDELTA Nasıl Çalışır ?

Nhdelta teknolojisi, bitkilerde 2 temel hormonu (oksin ve sitokinin) kontrol etmek için geliştirilmiş yeni nesil taban ve damla sulama gübresidir.

Bitki gelişimi ve verimi iki ana bitki hormonu tarafından kontrol edilir. Standart NPKve Nitratlı gübreler oksin hormonunu arttırıp bitki büyümesini uyarır. Bu apikal baskınlığa yani uç büyümeye, azalan dallanmaya ve kardeşlenmeye, zayıf gövdelere, daha az çiçeklenmeye ve daha az meyve tutumuna neden olur. Bu da düşük verime yol açar.

NHDELTA teknolojisi, bitki büyümesini uyarır ancak oksin ve sitokinin hormonlarının seviyelerini bitkilerde yeniden dengeler. Bunun sonucunda daha fazla kardeşlenme, daha fazla çiçek ve meyve tutumu sağlanır. Köklenme daha güçlü olurken verim artar.

NHDELTA TEKNOLOJİSİ, NH₂'yi pozitif yüklü besleyici bir elementle reaksiyona sokan anyon ve katyon değisimi sonucu oluşan yeni nesil teknolojisidir. NHDELTA teknolojisi, nitrifikasyon ve denitrifikasyon sürecini önler, toprakta azot uzun sure stabil halde kalır,. NHDELTA, NH₂ molekülündeki yükü değistirerek kök bölgesinde uzun süre kalarak kesintisiz şekilde bitkiyi besler. NH₄ olarak buharlaşmayı, NH₃ olarak yıkanmayı önler.

NHDELTA FeMn, yeni nesil taban ve damla sulama gübre teknolojiisidir. Stabil teknolojik azota ek olarak bu ürünün içeriğine hem kökten hem yapraktan kolay alınabilen yüksek oranda Fe ve Mn ilave edilmiştir. Bitkilerde klorofil sentezini arttırır. Demir ve Mangan eksikliğini gidererek, kaliteyi, verimi ve stres toleransını iyileştirir.

  • Bitkinin ömrünü uzatarak, verimi, kaliteyi ve homejenliği iyileştirir.
  • Demir eksikliğine dayalı klorozu yüzde yüz önler.

KULLANIM DOZU

  • Yapraktan uygulama ile 100 lt suya 100 cc.
  • Damla Sulama ile dekara 300-500 cc.
  • 2-3 uygulama tavsiye edilir.
GARANTİ EDİLEN İÇERİK w/w
Toplam Azot (N) %11
Üre Azotu(N) %11
Suda Çözünür Demir (Fe) %4
Suda Çözünür Mangan (Mn) %3

Büyüme

Başlangıçtan itibaren daha sağlıklı büyüme.

Sürdürülebilirlik

Daha az nitrojen ile daha fazla üretim.

Tasarruf

Daha düşük maliyet.

Klorozu Önler